Reklama

Niedziela Wrocławska

Jak rozpocząć Nowy Rok

Kończący się rok to czas podsumowań i dziękczynienia, ale też czas prośby o błogosławieństwo. Msze św. dziękczynno-błagalne będą się odbywać w naszych parafiach. W niektórych z nich będzie można czuwać na modlitwie do samej północy i rozpocząć Nowy Rok Eucharystią.

2025-12-31 00:30

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W katedrze wrocławskiej Msza św. na zakończenie roku zostanie odprawiona o godz. 18. Po niej będzie miało miejsce nabożeństwo eucharystyczne i adoracja Najświętszego Sakramentu. O północy odprawiona zostanie Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.

W parafii pw. Opieki św. Józefa na Ołbinie Msza św. na zakończenie roku 2025 będzie sprawowana o godz. 18. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 23. W ostatnią godzinę tego roku będzie prowadzona medytacja modlitewna, a Nowy Rok rozpocznie Eucharystia celebrowana o północy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W parafii pw. NMP Bolesnej na Strachocinie Msza św. na zakończenie roku o godz. 18, po niej nabożeństwo na zakończenie roku; o godz. 23.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i o północy Msza św. o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

W sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku, następnie Msza św. o godz. 18. Od godz. 23.00 będzie można adorować Najświętszy Sakrament, a o północy wziąć udział we Mszy św. rozpoczynającej nowy rok kalendarzowy.

W kościele pw. Nawiedzenia NMP na szczycie Ślęży tradycyjnie będzie sprawowana Msza św. Sylwestrowa od godz. 22 do godz. 24. Po niej duszpasterze zapraszają na posiłek, koncert kolęd, oraz powitanie Nowego Roku. Zwracają się jednocześnie z prośbą do osób biorących udział w Sylwestrze na Ślęży o nieużywanie fajerwerków ze względu na zwierzęta, dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem.

W parafii pw. NSPJ na Pawłowicach w ostatni dzień roku kalendarzowego Msza św. dziękczynno-błagalna wraz z nabożeństwem odbędzie się o godz. 17.00; rozpocznie je Modlitwa Rzymska, nawiązującą do Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O północy Msza św. o pokój na świecie oraz Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2026.

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejne ostrzeżenie przed opadami. Może spaść nawet pół metra śniegu

2026-01-04 09:55

[ TEMATY ]

ostrzeżenie

IMGW

opady śniegu

pół metra

PAP

Zasypane śniegiem po intensywnych nocnych opadach ulice Koszalina

Zasypane śniegiem po intensywnych nocnych opadach ulice Koszalina

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed prognozowanymi regionalnie na niedzielę intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. W wielu powiatach na wybrzeżu obowiązują ostrzeżenia III oraz II stopnia - miejscami możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o pół metra.

Od godz. 7 w niedzielę obowiązują ostrzeżenia III stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla powiatów: koszalińskiego (z miastem Koszalin), sławieńskiego, słupskiego (z miastem Słupsk), bytowskiego oraz lęborskiego. Prognozowane są tam opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 30-50 cm, punktowo nawet o ok. 60 cm.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji elbląskiej

2026-01-01 10:54

BP KEP

Bp Wojciech Skibicki

Bp Wojciech Skibicki

Biskup Elbląski dr Wojciech Skibicki dokonał wraz z 1. stycznia zmian personalnychw diecezji elbląskiej. Zmiany dotyczą funkcji duszpasterza młodzieży, rzecznika prasowego oraz kapelana i sekretarza biskupa diecezjalnego.

Z końcem roku posługę diecezjalnego duszpasterza młodzieży i koordynatora Światowych Dni Młodzieży zakończył, po niemal 8 latach, ks. Marek Piedziewicz. Od 1. stycznia zastąpił go ks. mgr Michał Semeniuk, wikariusz w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku oraz katecheta w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Malborku. Ks. Semeniuk będzie, w pierwszej kolejności, współpracował z księżmi zaangażowanymi w duszpasterstwo młodzieży, a także kontynuował dotychczasowe projekty. Są to przede wszystkim cykliczne, nocne czuwania, które od kilku lat gromadzą młodzież z diecezji w jej różnych parafiach. Będzie również koordynował przygotowania do wyjazdu z diecezji elbląskiej na Światowe Dni Młodzieży w Seulu w roku 2027.
CZYTAJ DALEJ

Biskupi Wenezueli apelują, by decyzje były podejmowane dla dobra narodu

2026-01-04 11:40

[ TEMATY ]

apel

Biskupi Wenezueli

dobro narodu

PAP

Wenezuelczycy w Argentynie

Wenezuelczycy w Argentynie

Wenezuelska Konferencja Episkopatu wydała przesłanie w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w tym południowoamerykańskim kraju, potępiając przemoc, wzywając lud do zachowania spokoju i apelując, aby wszystkie podejmowane decyzje były zawsze dla dobra narodu.

W związku z sytuacją w Wenezueli, hierarchowie zachęcili do modlitwy, aby Bóg obdarzył Wenezuelczyków spokojem, mądrością i siłą. Wezwali także do jedności narodu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję