Reklama

Niedziela Sandomierska

Razem lepiej

Niedziela sandomierska 37/2016, str. 7

[ TEMATY ]

piknik

Archiwum autora

Przy muzyce zespołu Amaris bawili się dobrze wszyscy

Przy muzyce zespołu Amaris bawili się dobrze wszyscy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Środowiskowy Dom Samopomocy we współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Ośrodku Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem 28 sierpnia zorganizował piknik integracyjny pod hasłem „Razem lepiej”. Przedsięwzięcie wsparte było środkami pochodzącymi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorzy działali w ramach projektu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”, którego celem jest integracja takich osób i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym. Jak zaznacza ks. Tomasz Szostek, współorganizator przedsięwzięcia: – Nie zabrakło wspólnych gier, zabaw i tańców, nie zabrakło również grillowanych przysmaków. Sporym zainteresowaniem cieszył się maraton zumby, grill przy muzyce, malowanie twarzy dla najmłodszych, balonowe zwierzaki oraz wiele konkurencji sportowych. Najbardziej wytrwali tancerze oraz sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ponadto uczestniczący w pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji: zjeżdżalni, byka rodeo, megapiłkarzyków, a także twistera. Częścią pikniku był również głośny wjazd lokalnych motocyklistów, który wzbudził w zgromadzonych sporo entuzjazmu. Osoby nas odwiedzające w tym dniu mogły się świetnie bawić przy muzyce zespołu Amaris, który poprowadził dyskotekę i rozbawił tłum. Podopieczni placówek Caritas zaprezentowali swoje wyroby rękodzielnicze. Piknik miał na celu prowadzenie kampanii informacyjnej służącej podniesieniu świadomości społecznej nt. zaburzeń psychicznych i potrzeby tolerancji wobec osób nimi dotkniętych, ale także wzrostu umiejętności życiowych i społecznych takich osób oraz zapewnienia im i ich rodzinom kontaktu z lokalną społecznością. Piknik był również doskonałą okazją do integracji całych rodzin, które licznie przybyły na zaproszenie nie tylko z Rudnika, ale i okolicznych miejscowości – wylicza odpowiedzialny za placówki Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-09-08 09:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eko-Piknik ze św. Janem Pawłem II

Niedziela zamojsko-lubaczowska 39/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

piknik

Joanna Ferens

Konkurs na najpiękniejszą eko-torbę

Konkurs na najpiękniejszą eko-torbę

Przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się „Piknik ekologiczny ze św. Janem Pawłem II”

Spotkanie integracyjne, które odbyło się przy biłgorajskiej parafii, było doskonałym połączeniem rodzinnej zabawy i edukacji ekologicznej połączonej ze zbiórką problematycznych odpadów.
CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: dzisiaj stajemy się misjonarzami Chrystusa

2026-01-06 16:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Orszak Trzech Króli

archikatedra Świętej Rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– W dzisiejszą uroczystość, gdy przez blisko 1000 miejscowości w Polsce przechodzą Orszaki Trzech Króli, udaje się poruszyć gorliwych i zaangażowanych chrześcijan, ale także tych okazjonalnych, którzy z tęsknotą ludzkiego serca wracają do swoich przeżyć z dziecinnych lat i rodzinnego domu, dlatego dzisiaj powracają w progi kościoła – mówił w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

– To sam Chrystus nas dzisiaj tutaj zaprosił po imieniu, aby każdy z nas we wspólnocie Kościoła stawał się jasnym znakiem i gwiazdą na drogach szukania Jezusa – powiedział na początku Mszy św., na której zgromadziły się m.in.: rodziny, młodzież szkolna i wielu mieszkańców Częstochowy. W liturgii pomogła schola dziecięca „Niebiańskie nutki” z parafii św. Zygmunta w Częstochowie.
CZYTAJ DALEJ

Warmińsko-mazurskie: W kilku szkołach nie ma lekcji lub nauka odbywa się zdalnie

2026-01-07 10:48

[ TEMATY ]

szkoła

edukacja

PAP/Piotr Kowala

W związku z pogodą i możliwymi problemami z dojazdem uczniów środa jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla szkół prowadzonych przez powiat nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie). W gminie Kozłowo szkoły podstawowe do piątku będą prowadziły lekcje zdalnie lub hybrydowo.

Starosta nidzicki Paweł Przybyłek poinformował PAP, że w czterech szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat, w środę nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze (wprowadzono tzw. dzień dyrektorski). Decyzję podjęto podczas poniedziałkowej narady z dyrekcjami szkół. Rodzice i uczniowie zostali uprzedzeni, podobnie kuratorium.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję