Reklama

Polska

„I ślubuję Ci”: Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny zapowiedziało, że tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 18 września w Warszawie. Hasło przewodnie wydarzenia będzie nawiązywało do nierozerwalności małżeństwa sakramentalnego. Organizatorzy zapowiedzieli, że Marsz przebiegnie pod hasłem: „I ślubuję Ci”, które jest bezpośrednim odwołaniem do przysięgi małżeńskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 18 września w Warszawie. Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny wskazują, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, bowiem jego hasło przewodnie nawiązuje do nierozerwalności sakramentalnego związku małżeńskiego. Pomysłodawcy wskazują, że tym hasłem chcą zwrócić uwagę na wyjątkowość instytucji małżeństwa, a także przypomnieć, że jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny.

Reklama

– Nie ma wątpliwości, że małżeństwo sakramentalne to nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny, który jest fundamentem do stworzenia szczęśliwej rodziny. Współczesne wzorce kulturowe coraz częściej przedstawiają małżeństwo jako niezobowiązującą i czasową umowę, dlatego podczas tegorocznego Marszu chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Podziel się cytatem

Dodaje, że hasło „I ślubuję Ci” ma także przypomnieć wszystkim małżonkom oraz powołanym do małżeństwa sens i znaczenie przysięgi małżeńskiej. Paweł Ozdoba wskazuje, że ze względu na liczne ideologiczne ataki, które dezawuują instytucję małżeństwa, w dzisiejszych czasach konieczne jest przypominanie, że małżeństwo jest fundamentem, na którym można budować nie tylko własną przyszłość, ale również przyszłość całej rodziny, dzieci, a także wspólnoty narodowej.

Doroczne święto polskich rodzin to także okazja do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro life i publicznego podkreślenia, że każde życie jest bezcenne, niezależnie od tego na jakim etapie rozwoju się znajduje. Organizatorzy wskazują, że Marsz dla Życia i Rodziny ma bogatą tradycję bowiem w Warszawie odbędzie się już po raz siedemnasty.

Centrum Życia i Rodziny zaprasza wszystkie organizacje promujące ochronę życia od poczęcia oraz wartości prorodzinne do włączenia się we współtworzenie tegorocznego ogólnopolskiego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Przedstawiciele Fundacji wskazują, że to wielkie dzieło o wieloletniej tradycji jest miejscem budowania niezwykłej Wspólnoty, otwartym na wszystkich wyznających podobne wartości.

Wszystkie osoby i organizacje zainteresowane współtworzeniem ogólnopolskiego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny proszone są o kontakt z organizatorami pod adresem: biuro@czir.org lub telefonicznie: 22 629 11 76.

2022-06-22 10:29

Oceń: +3 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marsze dla Życia i Rodziny: obrona wartości przed niebezpiecznymi trendami

Niedziela warszawska 28/2022, str. I

[ TEMATY ]

Warszawa

Centrum Życia i Rodziny

Karol Porwich/Niedziela

O Marszach dla Życia i Rodziny oraz konieczności obrony wartości przed niebezpiecznymi trendami ideologicznymi z Pawłem Ozdobą, prezesem Centrum Życia i Rodziny, rozmawia Maria Fulton

Maria Fulton: Centrum rozpoczęło już przygotowania do tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami stolicy 18 września pod hasłem „I ślubuję Ci”. Skąd decyzja o takim haśle? Paweł Ozdoba: W tym roku skupiamy się na tematyce nierozerwalności małżeństwa ze względu na kryzysy i niebezpieczny trend, który powoduje zatrważającą ilość rozwodów i stale rozwijającą się mentalność rozwodową. Chcemy pokazać, że życie bez fundamentalnych wartości to zły kierunek. Pokazujemy, że małżeństwo należy traktować jako związek nierozerwalny, który ma wielką wartość dla całego życia społecznego. Chcemy także podkreślać niezwykłą wartość małżeństwa, bo to właśnie na sakramentalnym związku kobiety i mężczyzny opiera się ład społeczny. I to na nim, jak na skale, można budować cywilizację.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: najwyższą zasadą w Kościele jest miłość

2025-10-26 11:31

[ TEMATY ]

Kościół

miłość

Papież Leon XIV

najwyższa zasada

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Nikt nie jest powołany do rozkazywania, wszyscy są powołani do służenia; nikt nie może narzucać swoich idei, wszyscy musimy wzajemnie siebie słuchać; nikt nie jest wykluczony, wszyscy jesteśmy powołani do uczestnictwa; nikt nie posiada całej prawdy, wszyscy musimy szukać jej pokornie i szukać jej razem - wskazał Ojciec Święty podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra. Eucharystia stanowiła zwieńczenie Jubileuszu zespołów synodalnych i organów uczestnictwa.

Podziel się cytatem - wezwał Leon XIV. Nawiązując do ewangelicznej historii o faryzeuszu i celniku oraz ich postaw, Papież wskazał, że Kościół „nie stoi wyprostowany, triumfujący i dumny z siebie samego”, lecz „pochyla się, by umywać stopy ludzkości”; nie osądza, ale „staje się miejscem gościnnym dla wszystkich i dla każdego”; „nie zamyka się w sobie, ale trwa w słuchaniu Boga, aby w ten sam sposób móc słuchać wszystkich”.
CZYTAJ DALEJ

Bank Santander zwróci klientom skradzione z kont pieniądze

2025-10-26 18:49

[ TEMATY ]

bank

Adobe.Stock

Bank Santander poinformował PAP w niedzielę, że monitoring wykrył przestępcze transakcje przy użyciu kart płatniczych klientów. Zapewnił, że skradzione pieniądze zostaną zwrócone. Zgłoszenia ws. nieuprawnionych wypłat monitoruje na terenie całego kraju Komenda Główna Policji.

Biuro prasowe banku Santander wyjaśniło, że transakcje o charakterze przestępczym przy użyciu kart płatniczych klientów były wykonywane w bankomatach sieci współpracującej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję